Unikátní multižánrový, volně pojatý cyklus věnovaný renesanční kultuře je vhodně zasazen do krásného prostředí města Opočno a jeho renesančního zámku. Místní historické památky a zámecký park dlouhodobě lákají množství návštěvníků, kteří s oblibou navštěvují pořádané kulturní programy.

Několik let se do Opočna v závěru srpna sjížděli zájemci o renesanční tanec. Čas dozrál a od roku 2016 rozšiřujeme naše konání o třídu sborového zpěvu renesanční hudby.

V dalších letech si zájemci budou moci užít každoroční měsíční (cca od 20. srpna do 30. září) cyklus koncertů, aktivních zážitkových workshopů tanců a hudby, tematické přednášky, divadelní představení i zábavné programy pro rodiče s dětmi.

Renesance_Opocno_16

Jednotlivé projekty, které máme v úmyslu uskutečňovat, by měly přispívat k rozšiřování povědomí o tomto nádherném období evropských dějin, navíc v kontextu našeho regionu. Česká kultura obecně nebyla italským renesančním duchem příliš zasažena, Čechy jsou více spjaty s kulturou barokní, jejíž architektonické památky české krajině dominují. Právě proto je však vhodné v místech, kde díky historickým souvislostem renesanční architektura a duch přetrvává, tyto stopy hledat a historii oživovat.