/ středa 22. 8. 2018 /  Kodymův národní dům

 

Iva Bittová
Iva Bittová

Cena workshopu je 1000 Kč. Přihlášku naleznete zde.

V jednodenním, nejen pěveckém ateliéru představí účastníkům různé způsoby, jak probudit své hudební myšlení a jak se vyjádřit prostřednictvím hudby. „Nejdůležitější je otevřená mysl a spousta energie. Snažím se, aby účastníci vyjadřovali svoje nejhlubší emoce, aby svoji duši otiskli do zvuku a abychom přímo na dílně probudili proud tvořivosti,” popisuje workshop Iva Bittová.

Zpěvačka, houslistka a skladatelka Iva Bittová je nepřehlédnutelnou postavou tuzemské, ale i světové hudební scény. V současnosti žije v USA, a přestože v České republice koncertuje pravidelně, dílny vede zpravidla pouze v zahraničí. V rámci své dílny nabídne Iva Bittová účastníkům vhled do svého jedinečného přístupu k improvizaci a kompozici. Zvláštní pozornost bude věnována vlivu přírodních a přirozených zvuků, které u samotné Bittové vytváří nadstavbu nad její klasickou techniku.

Rodačka z Bruntálu patří v mezinárodním kontextu k nejvýraznějším osobnostem české alternativní scény. Prošla mnoha hudebními žánry od alternativy přes experimentální jazz a rock až k hostování v opeře a úpravám skladeb vážné hudby. Vyniká osobitým používáním hlasu, zálibou v melodiích odkazujících jak k hudební avantgardě, tak ke světu prostých dětských popěvků, přirozeností i neodolatelnou energií, s nimiž objevuje další hudební světy.

Od účastníků se očekává, že budou mít, jak říká lektorka, „nějaký kontakt s hudebním světem“ – tedy předpokládáme, že budou zvyklí se vyjadřovat prostřednictvím hudby nebo se jí nějak věnovat. Také se očekává, že budou připraveni jít naplno do společné práce. Počet osob na dílně je omezen na 20 účastníků.